День пам’яті жертв голодоморів

На вікні свічі не задути,
Скарги і плачі досі чути –
Усе люди тямлять.
Досі жаль до сліз тих, що не впору
Їх потяв укіс Голодомору,
Тож, вічна їм пам’ять.

Голодомор 1932-1933 років – безпрецедентний злочин сталінської тоталітарної системи проти українського народу, який спричинив національну катастрофу. За оцінками дослідників, втрати від голоду становили від 7 до 10 млн. осіб, понад третина них – діти.
Люди не спроможні щось змінити в минулому, але в змозі винести з того уроки і запобігти поверненню гірких і драматичних сторінок історії. Головне – не допустити цього у теперішньому суспільстві. Це стане найбільшим вшануванням пам’яті жертв страшної трагедії.
Щорічно четверту суботу листопада у країні проголошено Днем пам’яті про жертви цієї трагедії.
Заходи з метою вшанування загиблих від геноциду Українського народу пройшли сьогодні, 25 листопада, і в нашій школі. Учні 2-А, 6-Б,10-А, 11-А,Б класів (керівник: заступник директора з ВР Носач І.Я.) презентували захід-реквієм для учнів 5-11 класів. На заході були присутні гості, які пережили ті страшні роки та голод 1946-1947 років: Василець Михайло Олексійович, Заєць Євдокія Максимівна. Крім того, учні школи створили імпровізований монумент пам’яті жертвам Голодомору (керівник – Щербина Я.Т.).
26 листопада о 16:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку»: всі охочі несуть свічки до пам’ятників жертвам. В акції можна взяти участь, запаливши свічку в своєму вікні. Приєднуємось!