Пам’яті жертв Голодомору в Україні

“Згадайте нас – бо ми колись жили.
Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно.”
Традиційно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають пам’ятний день жертв Голодомору 1932-33 років.
Пам’ять людей про голодомор тривалий час каралась смертю. Важко було мовчати, але мовчали. Людську пам’ять було взято під конвой. На роки, на десятиліття… Страшне приневолене мовчання… Довго чекали, але дочекались коли ожила, проснулась людська пам’ять, розверзлись її глибини і заговорили вуста тисяч, мільйонів свідків трагедії, віддаленої від нас десятиліттями.
З нагоди відзначення пам’ятної для українського народу дати, 26 листопада 2015 року в Спеціалізованій школі №80 відбулась імпреза-реквієм вшанування пам’яті безневинно померлих українців «Пам’яті жертв Голодоморів в Україні». У заході брали участь 5-А, 8-А, 9-А, 9-Б, 11-А класів. Школярі зачитали вірші та співали пісні, переглянули відео-спогади очевидців голодоморів, архівні матеріали того часу, які тривалий період не оприлюднювались та підготували виступи з даної тематики. Із запаленою свічкою вшанували невинних жертв Голодомору.
З 25 по 27 листопала у закладі проходили конкурси малюнків, стінгазет, творчих робіт на тему: «Голодомор в Україні 1932-1933рр.»