Свято «В Києві Масляна»

Масниця (Масляниця, Пущення, Сиропуст, Бабське свято) – традиційне слов’янське свято, у тому числі й українське, що відзначається протягом тижня (іноді трьох днів) перед Великим постом. Початок нового циклу залицянь і любощів, пошуку пари, з метою продовження роду. Сиропусний тиждень складається з трьох частин: зустріч у понеділок, кульмінаційна точка або «перелом» у «широкий четвер» і «прощальна неділя». На цьому тижні немає посту в середу й п’ятницю, кожен день можна вживати молоко, яйця й рибу, але м’яса вже не їдять. Сирна Седмиця завершується Прощеною неділею. Цього дня в церкві здійснюється чин прощення, коли духовенство та парафіяни взаємно просять прощення одне в одного, щоб вступити у Великий піст з чистою душею.

Спеціалізована школа №80 Печерського району міста Києва підтримує українські народні традиції і в рамках проведення Сиропусного тижня учні 5-А класу під керівництвом класного керівника Цьомпели О.В. та студента-практиканта Рудюк В.С.  21 лютого 2017 р. провели свято «В Києві Масляна». Учні 5-Б класу під керівництвом класного керівника Пасічник Л.О. та студентів-практикантів  25 лютого 2017 р. провели свято «Масляна». Учні пригадали традиції Масляної в Україні, співали обрядові пісні, проводили конкурси та ігри. Наприкінці свята учні пригощали гостей традиційними млинцями.