Міжнародний день рідної мови

333

Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

Оскільки з 6000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш аніж 10 тисяч осіб, які активно розмовляють рідною мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато мов, котрими розмовляють менше 100 осіб, не задокументовані.

Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов’я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка.

У спеціалізованій школі №80 Печерського району міста Києва в рамках Міжнародного дня рідної мови була проведена ціла низка заходів пізнавально-навчального спрямування з метою вшанування рідної мови. Заходи, приурочені вшануванню рідної мови, проходили протягом навчального тижня, що дало можливість охочим школярам взяти участь у конкурсах на кращого знавця рідної мови, виявити власні творчі обдарування.

Підсумком тижня став виховний захід, підготовлений вчителем української мови Кислухо Тетяною Миколаївною, до Міжнародного дня рідної мови «Відкрий, о рідна моя мово, свої скарбниці золоті» за участю учнів та вчителів школи. Програма заходу включала: декламування віршів відомих українських поетів про Україну та українську мову, виступ ансамблю бандуристів під керівництвом Пастушенко В.В., цікаві конкурси та вікторини.